Line Up

 
 

Answer code request

Kiedy Patrick Gräser wypuścił swoją pierwszą EP-kę w 2011r., wzbudził niemałą falę spekulacji w internecie. Krytycy porównywali Answer Code Request do Marcela Dettmana i Sheda (co ciekawe, cała trójka pochodziła z tego samego miasteczka), zwracając uwagę na brzmienie charakterystyczne dla rezydentów klubu Berghain i podopiecznych wytwórni Ostgut Ton. Jednocześnie nie sposób było pominąć najbardziej unikalnej cechy muzyka - połączenia berlińskiego techno z charakterystyczną dla Detroit melancholią. Wszystko razem tworzyło brzmienie niezwykle oryginalne i świeże. Album “Code” ugruntował jego pozycję na scenie muzyki elektronicznej. Polskim fanom zaprezentował się w październiku 2017 roku w klubie Smolna; z kolei publiczności międzynarodowej znany jest ze świetnie poprowadzonych Boiler Room’ów w Londynie i Berlinie.


CANALIA

Canalia to ekipa dj’ów, promotorów, organizatorów  eventów ze Szczecina, którzy na co dzień są związani z renomowanym klubem City Hall/Tanz Bar. Od kilku lat organizują znany już cykl imprez Canalia Night, na który zapraszają producentów i dj’ów z całego świata. Organizowali eventy między innymi z: Ame, Andre Lodemann, Kyodai, Matthias Meyer, Patlac, Lee Jones, Marcus Worgull, Fritz Zander, Mosca, Franklin De Costa, Deetron, KiNK, Foolik, Pauli Pocket, Juli N. More, Konrad Black, Skinnerbox i wielu, wielu innych. W skład Canalia Crew wchodzą: Daniel Zachodni, Brat Beat, Luck Mall, Dawid Korniak i Alex Waligora. 


Catz 'n Dogz

Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk pochodzą ze Szczecina, gdzie zaczynali swoje kariery jako DJ’e i producenci. Tworzą taneczny house, pełen odniesień do historii tego gatunku. Czasami ich utwory zmierzają w kierunku disco, soulu, albo r&b, ale zawsze oplata je głęboki, pulsujący beat i melodyjne klawisze. Od 2003r. zwiedzili cały świat, grając sety m. in. w Berlinie, Kopenhadze, Londynie, Paryżu, Dubaju czy Moskwie. W 2010r. stworzyli własną wytwórnię płytową “Pets Recordings”. Regularnie organizują własne imprezy i festiwale, udzielali się w BBC Radio 1 oraz mają na swoim koncie występy w tak znanych klubach jak Panorama Bar, Watergate czy Studio 80. 


MIRA

Od 1996r. Mira kształtuje scenę techno we wschodnich Niemczech, głównie dzięki wsparciu kolektywu artystycznego Lanetic. Publiczności znana jest z regularnych występów na SMS Festival oraz rezydencji w legendarnych klubach Bar25, KaterHolzig i Katerblau. Prócz regularnego prezentowania świetnych setów, miała okazję wydawać dla label’ów Katermukke i URSL. Stworzyła także serię imprez w Lipsku, podczas których wystąpiło wielu jej utalentowanych artystów i kolegów, m. in. Marcus Meinhardt, Anja Schneider, Daniel Dreier, Nick Höppner czy Philip Bader.


RYAN ELLIOTT

Ryan Elliott zaczynał od występów w legendarnych klubach Goodnite Gracie (Ann Arbor) i Shelter (Detroit), ale bardzo szybko rozpoczął międzynarodową karierę. Regularnie przejmuje stery najpopularniejszych klubów i festiwali na całym globie (m.in. w nowojorskim Guggengheim Museum czy Sonar Festival w Barcelonie). Od 2009 roku mieszka w Berlinie i  tam skupia się na swojej pracy jako DJ i producent, jednocześnie prowadząc label Spectral Sound. Wpływ na jego twórczość mieli przede wszystkim rodzimi artyści z Detroit, tacy jak Axis, Purpose Maker czy M Plant. Brzmienie Ryana Elliota pozostaje niezmienione przez lata: to techno i house zredukowane do samej esencji, minimalistyczne i dopracowane do perfekcji.


THE DUMPLINGS

The Dumplings to obecnie najjaśniej świecący na polskiej scenie duet elektropopowy. “Taneczny smutek i chwytliwe melodie” - przepis, który zagwarantował im kilkanaście milionów wyświetleń teledysków do utworów “Nie gotujemy” i “Kocham być z Tobą” w serwisie YouTube oraz ponad sto tysięcy fanów, sprawdza się już od 2013 roku. Od tego czasu zespół zdążył wystąpić na największych polskich festiwalach: m. in. OFF Festival, Open’er. Silna pozycja na lokalnym rynku zaprocentowała równiez występami za granicą; chociażby na SXSW, The Grate Escape, Colours of Ostrava czy Sziget Festival. W 2014 zdobyli Nagrodę Muzyczną Fryderyk za Fonograficzny Debiut Roku. Justyna Święs i Kuba Karaś czynnie udzielają się na scenie również solowo tworząc muzykę do spektakli teatralnych czy współpracując z takimi artystami jak Wojciech Waglewski, Fisz i Emade czy Reni Jusis.