Line Up

line up.jpg
 

An On Bast

An On Bast (Anna Suda) to kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej. Rok 2006 to początek jej kariery: publikuje swój pierwszy album, zostaje wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Aktywna przez ostatnie 10 lat na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-act w house i techno granych z użyciem instrumentów hardware-owych. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów, wykazując naturalną i pewną więź ze swoimi maszynami. Rezultatem jest wysokiej jakości spektakl i całkowite zanurzenie w kreowanym przepływie muzycznej energii.

 
An On Bast by Rebel Luke.jpg

 

Answer code request

Kiedy Patrick Gräser wypuścił swoją pierwszą EP-kę w 2011r., wzbudził niemałą falę spekulacji w internecie. Krytycy porównywali Answer Code Request do Marcela Dettmana i Sheda (co ciekawe, cała trójka pochodziła z tego samego miasteczka), zwracając uwagę na brzmienie charakterystyczne dla rezydentów klubu Berghain i podopiecznych wytwórni Ostgut Ton. Jednocześnie nie sposób było pominąć najbardziej unikalnej cechy muzyka - połączenia berlińskiego techno z charakterystyczną dla Detroit melancholią. Wszystko razem tworzyło brzmienie niezwykle oryginalne i świeże. Album “Code” ugruntował jego pozycję na scenie muzyki elektronicznej. Polskim fanom zaprezentował się w październiku 2017 roku w klubie Smolna; z kolei publiczności międzynarodowej znany jest ze świetnie poprowadzonych Boiler Room’ów w Londynie i Berlinie.


 

CANALIA

Canalia to ekipa dj’ów, promotorów, organizatorów  eventów ze Szczecina, którzy na co dzień są związani z renomowanym klubem City Hall/Tanz Bar. Od kilku lat organizują znany już cykl imprez Canalia Night, na który zapraszają producentów i dj’ów z całego świata. Organizowali eventy między innymi z: Ame, Andre Lodemann, Kyodai, Matthias Meyer, Patlac, Lee Jones, Marcus Worgull, Fritz Zander, Mosca, Franklin De Costa, Deetron, KiNK, Foolik, Pauli Pocket, Juli N. More, Konrad Black, Skinnerbox i wielu, wielu innych. W skład Canalia Crew wchodzą: Daniel Zachodni, Brat Beat, Luck Mall, Dawid Korniak i Alex Waligora. 


 

Catz 'n Dogz

Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk pochodzą ze Szczecina, gdzie zaczynali swoje kariery jako DJ’e i producenci. Tworzą taneczny house, pełen odniesień do historii tego gatunku. Czasami ich utwory zmierzają w kierunku disco, soulu, albo r&b, ale zawsze oplata je głęboki, pulsujący beat i melodyjne klawisze. Od 2003r. zwiedzili cały świat, grając sety m. in. w Berlinie, Kopenhadze, Londynie, Paryżu, Dubaju czy Moskwie. W 2010r. stworzyli własną wytwórnię płytową “Pets Recordings”. Regularnie organizują własne imprezy i festiwale, udzielali się w BBC Radio 1 oraz mają na swoim koncie występy w tak znanych klubach jak Panorama Bar, Watergate czy Studio 80. 


DAS KOMPLEX

Marcin Łukaszewicz to producent muzyczny z Koszalina. stały bywalec nadbałtyckich plaż, z których czerpie inspiracje. Das Komplex tworzy muzykę od ponad dekady. Zadebiutował w 2015 r.w labelu Father And Son Records And Tapes Ma ka Sienkiewicza EP-k Nowadays. Od tamtego czasu wydaje płyty regularnie w wielu wytwórniach, od Los Angeles po Sydney. Współpracuje z takimi labelami jak: Step Recordings, FASRAT, People Must Jam, Love On The Rocks, Mireia. Jego muzyka znalazła duże uznanie wśród takich postaci sceny klubowej jak Dj Harvey, Andy Butler (Hercules & Love Affair), Alex Boman, Jazzanova, Mr Beatnick, Jimpster, Perel, Gerd Janson, Andrew Meecham (The Emperor Machine), Eddie C, Red Rack'em, Ben Sims. Das Komplex jest nie tylko bardzo płodnym artystą – jest także artystą, którego brzmienie trudno podrobić . Skromny producent z Koszalina, miasta które bynajmniej nie jest klubowym centrum Polski, udowadnia, że tylko szczerość , skromność i ciężka praca daj efekty, godne pobłogosławienia przez największe bóstwa groove’u, ukryte między rowkami płyt z najlepszym disco.

 
DAS KOMPLEX 00.jpg

droptech 2.jpg

DROPTECH

Droptech to aktywny od kilkunastu lat DJ na stale związany ze szczecińskim środowiskiem klubowym. Wychowany został na imprezach w klubie Meratronik, Dzienniku Szczecińskim i na balangach z cyklu Techno Dance Mission. Wraz z Chrisem Da`Break’iem i kolegami założył w 2000 roku formację „Neuroshocked”, która zajmuje się organizacjaą imprez technicznych. Można go usłyszeć w wersji hard, acid techno, jak i w klimatach psytrance oraz lżejszych, progresywnych setach. Jako nieliczny z Polaków miał okazję dwukrotnie zagrać w kultowym berlinńskim klubie Tresor. Współprowadzący audycje techniczną Neurologia w byłym Radiu ABC. Założyciel kultowych szczecińskich klubów Neuron, Crossed, Boom Bar oraz K4. Od kilku lat pod pseudonimem Drop’psy wraz z grupą przyjaciół współtworzy Open Air Dzikuska w Wełtyniu koło Szczecina, czyli festiwal w szczególności nastawiony na propagowanie rodzimej sceny psytrance’owej. Występował obok takich artystów jak Lars Klein, Eric Sneo , James Kinetec, Zebedee, Geraldine, Arkus P., Rachel aka DJ Rackitt, Donnel Knox czy Leo Laker.


EARTH TRAX

Earth Trax to projekt nagrywającego również pod innymi pseudonimami Bartosza Kruczyńskiego, m.in. Ptaki (współprowadzone z Jaromirem Kamińskim). Do tej pory wydał on trzy pełnoprawne albumy oraz kilkanaście singli w polskich i zagranicznych wytwórniach. Ostatnie płyty to album "Baltic Beat" wydany pod imieniem i nazwiskiem oraz single dla Phonica Records - największego sklepu z muzyką klubową w Londynie czy Shall Not Fade. W swoich setach jako Earth Trax gra obrzeża muzyki klubowej, romantycznej oraz chill outu.

EARTH TRAX.jpg

 
Floating Groove 2.jpeg

FLOATING GROOVE

Pochodzący ze Szczecina duet producentów oraz dj'ów, reprezentowany przez Dawida Korniaka oraz Michaela Modoolara. Chodź projekt powstał w połowie 2015 roku, to obaj grają już od dobrych kilku lat: Dawid od 2012 roku, za Michael od 2004 roku. Są rezydentami szczecińskiego Tanz Baru w klubie City Hall. Na przełomie 2015 oraz 2016 roku wydali dwie EP'ki nakładem meksykańskiej wytwóorni Elite Records. Mają za sobą występy na takich festiwalach, jak: Audioriver, Boogie Brain, Plötzlich am Meer czy Summer Contrast. Jako dj'e odwiedzili takie kluby, jak: Humboldthain oraz Haus am See (Berlin), SQ, Luzztro, Sfinks 700, Metro, Wosk, dzieląc przy tym sceny między innymi z takimi artystami, jak: Crazy P, Ame, Alex Barck , KiNK live, Patlac, Daniel Stefanik, El_Txef_A, Marcus Worgull, Kyodai live, Beddermann & Dahlmann, Juli N. More, Bruno Otranto, Samanta Fox, Pauli Pocket, Gloria Fock, Fjaak, Beaner, Michal Zietara, SLG, czy Novika.


DJ STEAW

Imponująca dyskografia, charakterystyczna produkcja i DJ sety wsparte wyjątkowym, francuskim groove'em - to opis DJ-a Steawa aka Steawarda w pigułce. Jego pasja do muzyki i inspiracje w tworzeniu nowych setów mają swoje korzenie w czarnej muzyce Chicago, Detroit oraz Nowego Jorku: od gospelu po techno, nie zapominając o house. Paryżanin niedawno dał imponujący popis swoich umiejętności w rodzinnym mieście, rozgrzewając publikę przed Derrickiem Mayem i Carlem Craigiem. Obecnie w przygotowaniu znajduje się jego EP-ka dla Pets Recordings oraz Hot Haus. Na Wooded pierwszy raz zagra back2back z Jayem Shepheardem, z którym pracuje nad wspólnym wydawnictwem.

press pic_DJ Steaw by Jacob Khrist3_preview-2.jpeg

JAY_SHEPHEARD_PRESS_SHOT2_2017_preview (1).jpeg

 

JAY SHEPHEARD

Wraz z regularnymi dawkami materiału oscylującego wokół techno, disco i house'u już od 2007 roku, stacjonujący w Berlinie Jay Shepheard stał się doświadczonym i dobrze znanym graczem na scenie elektronicznej. Producent słynie z naturalnego drygu do DJ-ingu, co wykorzystuje, łącząc rozmaite style z umiejętnościami technicznymi. To właśnie dzięki temu udaje mu się zabrać publiczność na podróż w głąb najznamienitszych undergroundowych brzmień. Wydając w rozmaitych labelach takich jak Pets Recordings, Freerange, Rebirth czy Paper, Jay ukształtował swój unikalny styl, który staje się rozpoznawalny nie tylko w jego ojczystym kraju. W 2018, Shepheard wyda wspólny materiał z DJ Steawem – razem będą promować materiał na Wooded.


MANOID

MANOID to producent urodzony w roku 7LKL na wschodnich krańcach Polski. Po przeprowadzce do Warszawy szybko nawiązał współpracę z różnymi artystami a jego partykularny styl i brzmienie zdobyły uznanie rodzimej sceny elektronicznej. MANOID zagrał kilkadziesąt koncertów live w Polsce (Soundrive Fest, Sfinks5MM, Nowa Jerozolima, Basen) a także został dostrzeżony przez zagranicznych promotów. Występował na festiwalach m.in. na Islandii, Słowacji, Litwie, w Holandii i Korei Południowej. Jego styl to emocjonalna podróż w głąb samego siebie w poszukiwaniu prawdy. Struktury muzyczne to precyzyjne mozaiki punktowych perkusji osadzone w melodyjnych harmoniach. W swoich produkcjach poza instrumentarium elektronicznym sięga po nagrania terenowe, instrumenty akustyczne oraz głos klasyczny. MANOID igra ze słuchaczem wplatając w techniczny rytm melodyjne motywy, które emocjonalnie angażuj odbiorców.

Screen Shot 2018-04-07 at 00.41.45.png

mamjazza - wooded.jpg

MAMJAZZA

MamJazza to polski duet założony w Toruniu przez dwóch przyjaciół : Michała Mike i Marcina Wojciechowskiego, których pasje skrzyżowały się i zaowocowały w projekt MamJazza gdzie techniczne dźwięki spotykają się z przestrzenią muzyczną trąbki. Obaj komponują, grają i tworzą łącząc potem swoje pomysły w jedną wspólną myśl. Zaczynali bez konkretnego celu – po prostu pasja, teraz grają razem wciąż eksperymentując z dźwiękiem i harmonią. Koncertują od 2017, zagrali między innymi w Sfinks700, Projekt Lab, Smolna, Luzztro, Gamma Festival, SeaZone czy OnBoat. Pracują obecnie nad debiutanckim albumem "Two Old Men".

 


 

MARGARET DYGAS

Życie obdarowało ją większą dawką pokręconych zwrotów akcji niż kogokolwiek innego. Ze stylem mającym swoje korzenie w Nowym Jorku, krystalizującym się w Londynie, a w końcu udoskonalonym w Berlinie, Margaret Dygas jest artystką, której brzmienie rezonuje w iście międzynarodowy sposób. Po tym jak przeprowadziła się do stolicy Niemiec w 2007 roku, Margret zaczęła produkować i komponować swoją własną muzykę. Od tamtego czasu wydała liczne EP-ki i długogrające albumy w wytwórniach Contexterrior, Perion czy Non Standard Productions. Wraz z szerokim muzycznym wykształceniem, które napędza ją do eksperymentowania z elektroniką, jej produkcje przesiąkają głębokimi i dubowymi tonami, zachowując jednocześnie funkowe brzmienie przypominające o artystycznej przeszłości DJ-ki. Choć rezydencja w berlińskim Panorama Bar co dwa miesiące oraz trwające tygodniami podróże dookoła świata bywają czasochłonne, Margaret zawsze wpisuje w swój grafik czas na zabawę z kotem w towarzystwie filiżanki matchy i płyty jazzowej.

 

 

MD_2_Credit_Krys_Dygas.jpg

MIRA

Od 1996r. Mira kształtuje scenę techno we wschodnich Niemczech, głównie dzięki wsparciu kolektywu artystycznego Lanetic. Publiczności znana jest z regularnych występów na SMS Festival oraz rezydencji w legendarnych klubach Bar25, KaterHolzig i Katerblau. Prócz regularnego prezentowania świetnych setów, miała okazję wydawać dla label’ów Katermukke i URSL. Stworzyła także serię imprez w Lipsku, podczas których wystąpiło wielu jej utalentowanych artystów i kolegów, m. in. Marcus Meinhardt, Anja Schneider, Daniel Dreier, Nick Höppner czy Philip Bader.


RYAN ELLIOTT

Ryan Elliott zaczynał od występów w legendarnych klubach Goodnite Gracie (Ann Arbor) i Shelter (Detroit), ale bardzo szybko rozpoczął międzynarodową karierę. Regularnie przejmuje stery najpopularniejszych klubów i festiwali na całym globie (m.in. w nowojorskim Guggengheim Museum czy Sonar Festival w Barcelonie). Od 2009 roku mieszka w Berlinie i  tam skupia się na swojej pracy jako DJ i producent, jednocześnie prowadząc label Spectral Sound. Wpływ na jego twórczość mieli przede wszystkim rodzimi artyści z Detroit, tacy jak Axis, Purpose Maker czy M Plant. Brzmienie Ryana Elliota pozostaje niezmienione przez lata: to techno i house zredukowane do samej esencji, minimalistyczne i dopracowane do perfekcji.


29356248_1797757036911552_5764055803926519111_n.jpg
 

SEB

Za gramofonami od wielu lat, od początku porusza się w deepowo-tech housowej stylistyce. Był rezydentem wielu wrocławskich klubów. Najdłużej współpracował z Drogą do mekki, gdzie zajmował się oprawa muzyczną , a także był współautorem cyklu Stay Dirty! Import na których pojawili się tacy artyści jak: Antonelli Electric, Jeff Milligan, Narcotic Syntax, Lawrence aka Sten, Apparat, Noze, Swayzak, Deadbeat czy Aril Brikha. Wymyślił, stworzył i prowadził klub LOG:IN, zorganizował masę imprez i koncertów, jest też odpowiedzialny za muzykę w wielu wrocławskich klubach. Obecnie współprowadzi audycję Wieczór Klubowy na antenie Akademickiego Radia LUZ. Nie powiedział jeszcze ostatniego zdania, a jego ostatnim projektem, który cieszy się dużym zainteresowaniem, jest duet Seb & Rodrigezz.


 

SOUKIE & WINDISH

Stacjonujący między Berlinem a Hamburgiem producencki duet Nayana Soukiego i Fritza Windisha. W swojej twórczości sprawnie lawirują między rave'owymi, rozbudowanymi solówkami, dyskotekowym groove'em a basowym techno. Regularnie występują w takich festiwalach jak Garbicz czy Fusion i kultowych berlińśkich klubach Kater Blau i Salon zur Wilden Renate. Wydawali m.in. w Liebe*Detail, Audiomatique czy Connaiseur. Soukie & Windish są również założycielami małego labelu URSL, którego działalność dała im przepustkę do rozgrzewania parkietów niemal na całym świecie.

soukie.jpg

THE DUMPLINGS

The Dumplings to obecnie najjaśniej świecący na polskiej scenie duet elektropopowy. “Taneczny smutek i chwytliwe melodie” - przepis, który zagwarantował im kilkanaście milionów wyświetleń teledysków do utworów “Nie gotujemy” i “Kocham być z Tobą” w serwisie YouTube oraz ponad sto tysięcy fanów, sprawdza się już od 2013 roku. Od tego czasu zespół zdążył wystąpić na największych polskich festiwalach: m. in. OFF Festival, Open’er. Silna pozycja na lokalnym rynku zaprocentowała równiez występami za granicą; chociażby na SXSW, The Grate Escape, Colours of Ostrava czy Sziget Festival. W 2014 zdobyli Nagrodę Muzyczną Fryderyk za Fonograficzny Debiut Roku. Justyna Święs i Kuba Karaś czynnie udzielają się na scenie również solowo tworząc muzykę do spektakli teatralnych czy współpracując z takimi artystami jak Wojciech Waglewski, Fisz i Emade czy Reni Jusis.


WHOMADEWHO

Duńskie trio WhoMadeWho to to jeden z najbardziej docenianych w polsce zagranicznych projektów elektronicznych. Od występów na żywo, poprzez pisanie piosenek, aż po DJ sety, niestrudzeni i stale rozwijający się artyści zdobywają coraz to szersze uznanie publiczności.  Mają na koncie wydawnictwa w labelach takich jak Gomma, Get Physical czy Kompakt. Wśród innych projektów formacja wyróżnia się jako eksperymentalny twór, który znienacka potrafi wyprzedać koncerty w cenionych klubach. Ich muzyka bywa wyrazistą podróżą w stronę tradycji rock'n'rollowej, która spotyka elektronikę - i doskonale sprawdza się na festiwalach pokroju Melt, Sonar, Roskilde, a nawet na legendarnych imprezach Robot Heart. W końcu jest także remiksowana przez rozpoznawalnych na całym świecie mistrzów fachu takich jak Tale of Us, Maceo Plex czy Hot Chip. W tym roku grupa wydała swój szósty, ciepło przyjęty album "Through the Walls".

WMW-PRESS_Martin Bubandt.jpeg